Subjektivní recenze hlavně metalových alb

Hardcore, metalcore, screamo

VX: První kontakt - Vítej doma

20. srpna 2012 v 16:17
První kontakt je prý tříčlenná kapela, kde zpívá bývalý raper S-Kore. Jelikož ostatní členy nikdo nikdy neviděl, někteří lidé Štěpána podezírají z toho, že si je vymyslel a je ve skupině sám, a to i přesto, že je někdy zmiňuje ("Náš kytarista říká, že hip-hop neposloucháme, ani když je dobrej", "Zatím nemáme bubeníka...")

S-Core začínal jako raper. Vydal postupně Love story EP, Musíme pokračovat, Možná už zítra ráno, Dopisy z Waldheimu a Zapomeň na všechno. Na nich se postupně posouval od rapu k tvrdší a kytarovější hudbě. Zpíval o své závislosti na rivotrilu, mrtvé přítelkyni, pobodaném kamarádovi, o spoustě kurev, vlastnenectví a také politice. Pořád vyhrožoval, že skončí, a nakonec to opravdu udělal.

Underoath - Define the great line

9. listopadu 2010 v 22:14 | Geniální vlk
Underoath jsem zaregistroval díky jejich poměrně velké známosti na metalcore/post-hardcore scéně a jako to dělávám často, nejprve jsem si stáhl jedinou písničku a později celé album.

Bring Me The Horizon - There Is A Hell Believe Me I´ve Seen It There Is A Heaven Let´s Keep It A Secret

30. září 2010 v 18:25 | Geniální vlk
Sucide season mám moc rád a tak jsem se na tohle její pokračování hodně těšil. Pár dní před vydáním se mi ho povedlo stáhnout, ale jen v hrozné kvalitě. Později, stále však ještě předtím, než se začalo prodávat, ho BMTH sami uvolnili k poslechu na svůj myspace profil a já si ho znova stáhnul v kvalitě mnohem větší.

Asking alexandria - Stand up and scream

12. dubna 2010 v 15:26 | Geniální vlk
Na Asking alexandriu (česky Ptací se Alexandra) jsem narazil na jedné diskusi o Bring me the horizon. Poslechl jsem si,líbilo se mi to...

Bring me the horizon - Suicide season

6. prosince 2009 v 10:21 | Geniální vlk
Název deathcore jsem původně vymyslel já sám. Odvodil jsem ho od názvů jako metalcore,hardcore nebo emocore. Když jsem ho pak pro jistotu zadal do vyhledávače,abych zjistil,jestli už ho náhodou nevymyslel někdo přede mnou,byl jsem zklamaný. Vymyslel.

Hopes die last - Your face down now

20. listopadu 2009 v 19:03 | Geniální vlk
Právě jsme se plahočili krásnou českou krajinou někam nahoru,když jeden můj kamarád ze svého mobilu nahlas pustil Slipknoty. Kamarádku,která šla s námi to viditelně nenadchlo. Se slovy "nesuďte mě podle růžového iPodu" mi nabídla jedno své sluchátko,druhé si romanticky strčila do vlastního ucha. A tak jsem poznal Hopes die last.

Ion at an - Tears of Repentance

18. listopadu 2009 v 15:31 | Geniální vlk
Byl jsem zrovna na terase v Chorvatsku,když mě napadlo: "Jak asi zní emocore?". Napsal jsem tedy "emocore" do vyhledávače a na nějaké stránce našel video Ion at ana - Nesmrtelnost duše. Říkám si: "Hnus,kýč,nuda" a vzpomínám si,že to samé mi pouštěl i kamarád. Nevzdal jsem se ale a šel dál za dosud neznámým emocore. Na další stránce jsem našel jinou jeho píseň,V lisu rozpolcenosti. Ta se mi hodně líbila,hlavně proto,že v textu můžu sledovat jeho příběh. Po krátké chvíli na jeho bandzone profilu,kde jsem si poslechl kouseky tří písní a dočetl se,že se jedná o křesťanský emotivní metalcore multiinstrumentalisty Jonatána Kalety, jsem se vydal (na uloz.to) pro jeho album,Tears of Repentance.

 
 

Reklama