Subjektivní recenze hlavně metalových alb

Atari terror - Part 2: Attention!

24. prosince 2009 v 10:23 | Geniální vlk |  Neidentifikovatelné crossovery
Crossover (mix více stylů) hrající kapelu Atari terror jsem poznal,když jsem v Pětce v pomeranči párkrát viděl jejich klip k písni Motofoko. Tu a po nějaké době i zbytek alba Part 2: Attention! jsem si stáhl a pozorně naposlouchal. Dlouho jsem přemýšlel,jestli o něm něco psát. Ne že by to nešlo,jen je prostě tak dobré,že si není na co stěžovat a smysl recenze se tak nějak ztrácí. Pak jsem se ale rozhodl,že jeden kladně laděný článek za dlouhou dobu mí čtenáři prostě musí snést (já vím,chudáčci... budu se to aspoň snažit napsat krátce)


Atari terror hrají crossover nikdo neví čeho,ale zní to skvěle. Album je jak tvrdé,tak chytlavé. Vedle čistého zpěvu je použito i hodně brutálního screamingu. Navíc mění polohy,takže občas je řev vysoký a občas na úrovni hlubokého growlingu,někdy můžeme slyšet nějaký ten poloscream/polozpěv... Navíc zní jedinečně (což je dar v dnešní době,kdy má polovina blackových vokalistů i půlka screamo zpěváku naprosto stejný hlas). Rovněž čisté vokály perfektně mění barvu a co je hlavní: neser*u!

Po jakémsi "letištním" intru The beginning začíná první plnohodnotná a zároveň titulní píseň,Attention!. Pak Wonderful underground (česky Vyčištěné metro) a konečně Motofoko. Právě v Motofokovi zpěvák ukazuje svou nejhlubší a nejbrutálnější polohu growlu. Vyjímečně v ní není ani trocha klasického zpěvu (kromě dětí v pozadí).

Vynechám několik skvělých písní jako je Airbag death (Propíchnutý airbag) o kterých se toho ale nadá moc napsat a půjdu dál.

Klidnější Fight for your country je pro změnu celá bez řevu. Krátkou Carramba čeští AT nazpívali v nějakém mě neznámém jazyce,který zní dost groteskně a zároveň agresivně. Jen přemýšlím,jestli v pasáži,kde se zpívá "Íhá,anale anale,íhá,orale oralé,íhá" zpívají o tom,o čem si myslím.

Album prostě nemá chybu. Mohl bych se mermomocí snažit něco najít,třeba že by mohli zpívat česky a občas zkrátit dohru (právě třeba té Carrambě),ale to by nemělo cenu. Part 2: Attention! je perfektní. Až se mi jeho melodie ohrajou,zkusím sáhnout po jejich prvním albu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama