Subjektivní recenze hlavně metalových alb

Ion at an - Tears of Repentance

18. listopadu 2009 v 15:31 | Geniální vlk |  Hardcore, metalcore, screamo
Byl jsem zrovna na terase v Chorvatsku,když mě napadlo: "Jak asi zní emocore?". Napsal jsem tedy "emocore" do vyhledávače a na nějaké stránce našel video Ion at ana - Nesmrtelnost duše. Říkám si: "Hnus,kýč,nuda" a vzpomínám si,že to samé mi pouštěl i kamarád. Nevzdal jsem se ale a šel dál za dosud neznámým emocore. Na další stránce jsem našel jinou jeho píseň,V lisu rozpolcenosti. Ta se mi hodně líbila,hlavně proto,že v textu můžu sledovat jeho příběh. Po krátké chvíli na jeho bandzone profilu,kde jsem si poslechl kouseky tří písní a dočetl se,že se jedná o křesťanský emotivní metalcore multiinstrumentalisty Jonatána Kalety, jsem se vydal (na uloz.to) pro jeho album,Tears of Repentance.


Druhý příchod je mluvené apokalyptické intro. Na poprvé je to síla,ale s každým dalším poslechem jeho efekt trochu zeslábne.

Jak odlišné světy
je silný a chytlavý nářez,kde Kaleta už od začátku řve svým skvělým dravě znějícím screamem,ale také agresivně rapuje a měkce zpívá.

V lisu rozpolcenosti je rovněž hodně silná skladba s malou ento vsuvkou a skvělým závěrem.

Nesmrtelnost duše už mám raději než kdysi,pořád mi ale k tvrdému zbytku alba moc nezapadá. Pasáže "Já sedím na ulici,dívám se na lidi..." jsou jaksi neoriginální,nudné a navíc zpívané strašným pubertálním hlasem.

Totally usseles mi spravuje chuť a pak přichází hodně rapová píseň The purity of my heart. Celé album končí měkoučkou písní Vyprahlost života.


Texty jsou hodně o vděčnosti,lásce a Bohu vůbec. Já,i přes svůj blackmetalismus,v Boha věřím. Myslím si však,že album a to i jeho textová stránka určitě dokáže zaujmout i nevěřící,

Polovina alba je nazpívaná v češtině a polovina v angličtině,což je z mého pohledu velká škoda,protože anglické části skoro nerozumím (obzvlášť když se screamuje). Na to,že by se mu se svým projektem podařilo pořádně proniknout do světa to nevypadá (což je vlastně dobře,protože komerce hudbě vždy jen škodí),takže to asi bylo zbytečné.

Kaletovy se povedlo skvěle spojit metalcorovou tvrdost s velkou chytlavostí i atmosférou. Úžasné je,že to vše stvořil úplně sám. Byl svým zpěvákem,kytaristou i bubeníkem. Toto album tak řadím mezi pět svých nejoblíbenějších alb v celém odvětví core.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 EnNne | 27. ledna 2011 v 19:05 | Reagovat

A já ho mám za učitele :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama