Subjektivní recenze hlavně metalových alb

Hopes die last - Your face down now

20. listopadu 2009 v 19:03 | Geniální vlk |  Hardcore, metalcore, screamo
Právě jsme se plahočili krásnou českou krajinou někam nahoru,když jeden můj kamarád ze svého mobilu nahlas pustil Slipknoty. Kamarádku,která šla s námi to viditelně nenadchlo. Se slovy "nesuďte mě podle růžového iPodu" mi nabídla jedno své sluchátko,druhé si romanticky strčila do vlastního ucha. A tak jsem poznal Hopes die last.


Taky jsme poslouchali písně Before their eyes a Drop dead, gorgeous. Byl to však pro mě tak velký prožitek (miluju společné poslechy hudby),že jsem si z té hudby prakticky nic nepamatoval. Později jsem ji požádal o jména těch tří skupin a začal je poctivě poslouchat i o samotě.

To mi pak otevřelo cestu k celému screamu,post-hardcore i dalším žánrům. Pokud to nevíte,screamo je takové zmužnělé emo. Nebo hodně zženštělý hardcore.

Když jsem zjistil,že album Hopes die last Your face down now má jen šest songů a je to tedy jakési krátké EP,rozhodl jsem se ho kvůli mých obrovských sympatií k tomuto formátu naposlouchat jako celek.


EIWFU je klasické krátké tiché intro s deštěm,šepotem a řevem.

Skladbu Thanks for coming mám strašně,strašně moc rád,a to až na refrén. Screamování na začátku je naprosto skvělé,sloka taky,ale v refrénu už je vleklého melodického zpěvu moc a mé uši to nesou těžce.

A stejné je to i se zbytkem alba. Vedle řevu tu zní i strašně moc čistých vokálů. Nepůsobí to nějak moc měkce,spíš to nepříjemně mučí. Melodický zpěv beru jako součást screama vhodnou ke zpestření,větší dynamice a vyjádření více emocí,ale tady to přehnali. Scream má být hlavní,zpěv vedlejší,nikdy naopak. Jinak skvělé album.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama