Subjektivní recenze hlavně metalových alb

Cradle of filth - From the cradle to enslaved

17. listopadu 2009 v 12:45 | Geniální vlk |  Cradle of filth
From the cradle to enslaved je EP,tedy jakási nahrávka,která je moc dlouhá na singl,ale moc krátká na klasické album. Mě osobně je tento formát velice sympatický a právě proto jsem si tohle šestitrackové dílo Cradle of filth vybral.


From the cradle to enslave a Of dark blood and f__king jsou klasické propracované cradlovské songy,kterých napsali desítky a které asi většina lidí čeká. Hlavně Dani podává jako vždy perfektní výkony.

Death Comes Ripping je zvláštní tím,že je na Cradle of filth dost krátká. Celá netrvá ani dvě minuty.

Sleepless,dlouhá 4:18 je dalším originálním songem. Velkou roli v něm má rytmická baskytara a bicí a skvěle se poslouchá.

Funeral In Carpathia (Be Quick Or Be Dead Version) je zase klasickým dílem CoF,které není třeba popisovat.

Poslední track,Dawn Of Eternity je asi nejzvláštnějším a nejprogresivnějším songem,jaký album nabízí. Začíná Daniho rytmickým šepotem,jaký už většina lidí zná,ale pak se mění v jakési black metalové techno (já tedy techno nikdy neslyšel,ale představuju si ho takto). Neustále se opakující rytmus je podkreslován atmosferickým black metalovým pozadím a doplňován povědomými zvuky,které jsou 'vypůjčené' z prvního songu EP.


Celkově má nahrávka asi třicet minut (pro CoF EP,pro některé grindové skupiny by to mohlo být i dvojalbum) a hlavně kvůli poslední skladbě posouvá zvuk extreme metalu zase dál.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama