Subjektivní recenze hlavně metalových alb

Cocotte minute - Czeko

17. listopadu 2009 v 15:39 | Geniální vlk |  Nu-metal a komerce
Dostal jsem chuť na něco českého. Rozhodl jsem se stáhnout si album Czeko od nu-metalových Cocotte minute (ne koupit,jen stáhnout,protože nu-metal je komerce a za komerci my znalí posluchači zásadně neplatíme),které už jsem trošku znal od kamaráda.


Album začíná temným songem Vocotadyde (v překladu O co tady jde),s mou oblíbenou pasáží začínající v 2:30.

Následuje stále prychopatický B*stard se skvělým basovým začátkem a pro mě docela nudné Kořeny.

Po nich přichází píseň Taxe nato... Její text mě i přes pubertální název dost baví a naplno v ní slyším nu-metalovost alba.

Měl bych tě sejmout v nu-zvuku pokačuje,vše se rapuje,do toho basa a bicí,kytary přibývá teprve s každým dalším refrénem "Měl by tě sejmout"-"A já přijímám trest". Autoři textu by jen mohli vědět,že slova jako Pudem - Prd*l,Napůl - Skapu,Psa - Stál,Práskač - Nasr*l,Zásady - Zasadil se tak úplně nerýmují.

Každej ten den je pomalejší a hutnější skladba obsahující pro mě docela zajímavé řečnické obraty.

Nářez Král Discotheque řadím mezi své nejoblíbenější písně na tomto albu i přes naprosto určitě nejstupidnější název,který ani neumím vyslovit. Text se zabývá drogami.

Titulní píseň Czeko ve svém textu dál rozvíjí protidrogový obsah Krále Discotheque,ve sloce se například zpívá "Radši se k*rva pochlap kámo, radši si naposled ještě dej",v refrénu "Takhle sis to přál, tak si to užívej" a vše vrcholí nu-metalovým popěvkem "Chtěl si czeko, tak tady máš czeko".

L.A. se vrací ke gangsterské poloze. Prakticky celá je bohužel odrapovaná a refrén "Ocelový mě-sto - dodneška tu žiju přes-to" není nic moc.

Pomalejší Svatej pokoj se vrací k hutnosti Každého toho dne.

Co s načatým večerem je hravější písnička,kde překvapí třeba "V*le!" nebo "Nepotřebuješ roztlačit kámo?"

Od L.A. Part 2 jsem čekal trošku víc než přezpívání rapované L.A. spolu s dalším hlasem a jinou hudební kulisou,třeba dějové pokračování,ale i tak není špatná.

A Víc než sám seš je pomalá,akustická píseň s pískáním a nízko položeným zpěvem.


Cocotte minute sice hrají jen nu-metal,ale s tím nu to nepřehání,písně nejsou nijak přesamplované a rapování tu zní jaksi přirozeně,na rozdíl od kapel jako jsou Linkin park.

Miniti (nebudeme je přece nazývat K*koty) ale mají ještě jednu podstatnou výhodu a tou je zapamatovatelná baskytara. Jsou kapely (a je jich mnoho),kde o nějakém basákovi vůbec nevíme. Řekněte mi,co hraje takový basák Slipknot? Basa na tomto albu naopak jaksi vyniká.

Album jako celek mi připadá neuvěřitelně zábavné a kdybych musel sáhnout po nějakém nu-metalu,vybral bych si tohle.

Slyšel jsem i dvě následující alba,Sado disco a Proti sobě,ale nebaví mě ani trochu. Kapela se na nich dostala někde úplně jinde,od polohy zábavné,gangstarské a protidrogové,k jakési skličující filosofické,která je z mého pohledu naprosto nudná.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LollyPop | Web | 17. listopadu 2009 v 15:42 | Reagovat

kwaaaaaaaaaaaaaaasnej blogís

2 Geniální vlk | E-mail | Web | 18. listopadu 2009 v 15:42 | Reagovat

[1]: Nerozumím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama